تبادل نظر مزوتراپی

سوالات متداول انواع مزوتراپی | 15 سوال رایج و پاسخ به آنها

مزوتراپی چیست و چگونه است

به بیان ساده، مزوتراپی روشی است که در آن داروها به طور مستقیم، در ناحیه ای که باید مورد درمان یا هدف قرار گیرد، تزریق می شوند. بسته به مشکلی که باید برطرف شود، مزوتراپی کاربردهای مختلفی دارد. این روش می تواند برای کاهش اندازه کیسه های چربی ، از بین بردن سلولیت، برطرف کردن تیرگی ها و یا لک های پوست به کار رود و همچنین یک روش عالی برای جوانسازی پوست و بهبود بافت آن و همچنین بهبود رنگ چهره باشد.
در مزوتراپی، مواد مغذی و یا داروها، توسط سوزن های نازک مخصوص مزوتراپی، وارد لایه درم پوست می شوند. این تزریق ها عموما در عمق 1 تا 4 میلیمتری پوست انجام می شوند و نتایج را سریعتر نشان خواهند داد.

تبادل نظر مزوتراپی

آیا مزوتراپی درد داره

احساس درد در افراد مختلف متفاوت است، اما به صورت کلی، این روش جزء روش های بدون درد محسوب می شود. همچنین قبل از انجام تزریق ها در این روش، عموما از کرم های بی حس کننده در نواحی مورد نظر استفاده خواهد شد، بنابراین، دردی را حس نخواهید کرد.

عوارض مزوتراپی چیست

عوارض جانبی معمولاً کم و محدود به قرمزی، درد خفیف و یا التهاب در محل است. همه این موارد، در صورت مشاهده، ظرف 1-2 رو از بین می روند. محل های تزریق نیز پس از یک تا دو زور دیگر مشخص نخواهند بود.
برای پیشگیری از هر گونه عوارض جانبی، توصیه می شود قبل از انجام این روش حتما با پزشک متخصص مشورت نمایید.

 

مواد مزوتراپی چیست

محلولها بر اساس هدف از انجام مزوتراپی، متفاوت هستند. اما عموما شامل مواد مغذی بی خطر با دوز کم، عصاره ی گیاهان، ویتامین ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها، اسید های آمینه و … می باشند.

در مزوتراپی پوست برای جوانسازی و یا از بین بردن لک و چین و چروک، موادی مانند کلاژن نیز در کوکتل مزوتراپی موجود هستند.

به صورت کلی، در تزریق های مزوتراپی، عمل کلاژن سازی پوست نیز خود به خود تحریک شده و پوست به دلیل برخورد با سوزن های مزوتراپی، به تولید کلاژن و الاستین خواهد پرداخت.

کوکتل های مزوتراپی

مزوتراپی چه کاربردهایی دارد؟

کاربردهای استفاده از مزوتراپی بسیار گسترده و زیاد می باشد. به عنوان مثال مزوتراپی چین و چروک صورت ، مزوتراپی جوانساز، مزوتراپی مو، مزوتراپی لاغری، مزوتراپی سلولیت، مزوتراپی لک، و….
بسته به نوع کاربردها، کوکتل های مزوتراپی نیز در برخی مواد با هم متفاوت هستند.

درمان ریزش مو

مزوتراپی چند جلسه است؟

تعداد جلسات مزوتراپی به عوامل مختلفی بستگی دارد و به همین دلیل، برای همه افراد به یک اندازه نیست. تعداد جلسات به نوع مزوتراپی، ناحیه مورد هدف، شرایط بدنی و پوستی افراد و … وابسته می باشد و توسط پزشک متخصص تعیین می شود.
فاصله بین جلسات مزوتراپی نیز معمولا حدود یک ماه می باشد.

تاثیر مزوتراپی

آیا مزوتراپی مو تاثیر دارد

بله، مزوتراپپی مو، با تزریق مواد مغذی به پوست سر، و رساندن انها به فولیکول های مو، علاوه بر تحریک آنها، از طریق تغذیه با مواد موثر، در جلوگیری از ریزش موها و کمک به رویش مجدد موها، موثر خواهد بود. پس از مدتی از انجام این روش، شما شاهد پرپشت شدن نواحی خالی و بهتر شدن جنس موهای تازه روییده نیز خواهید بود.

تفاوت مزوتراپی و میکرونیدلینگ چیست؟

در هر دو روش مزوتراپی و میکرونیدلینگ، از سوزن های نازکی استفاده می شود که البته عملکرد این سوزن ها با هم متفاوت است.

در مزوتراپی سوزن هایی که وارد پوست می شوند، مواد مغذی و ترکیبات مخصوص را بسته به هدف از انجام مزوتراپی، وارد لایه میانی پوست می کنند. اما در میکرونیدلینگ سوزن ها موادی را با خود به پوست انتقال نمی دهند و از آنها به عنوان عاملی برای بازسازی پوست از طریق تحریک کلاژن سازی و بهبود شرایط پوست استفاده می شود.

مزوتراپی صورت چیست

مزوتراپی صورت روشی است که در آن پزشک با تزریق آنزیم ها، هورمون ها، ویتامین ها و … ، از طریق سوزن های بسیار ظریف، پوست شما را جوان و شاداب می کند. این تزریق ها می توانند یکی یا بیشتر در هر ناحیه باشند و تعدادشان هر چقدر که باشد، همگی به لایه میانی یا درم پوست، انجام خواهند شد.

در واقع اصطلاح meso به معنی وسط است و به دلیل اینکه سوزن ها به لایه میانی تزریق می شوند، آن را mesotherapy می نامند. این روش برای اولین بار در فرانسه، توسط دکتر میشل پیستور اختراع شد تا به تسكین درد ناشی از اعمال پزشکی كمك كند. اما بعد ها به عنوان روشی برای زیبایی و جوانسازی پوست مورد استفاده قرار گرفت.

علاوه بر کابرد در زیبایی و جوانسازی، از بین بردن چین و چروک، آبرسانی پوست و از بین بردن لک و جای جوش، این روش کاربرد درمانی نیز دارد و در مواردی مانند التهاب و ضعف گردش خون در پوست نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

مزوتراپی غبغب چگونه است

در مزوتراپی برای رفع غبغب، محلول مخصوص به طور مستقیم به لایه های چربی و بافت ههمبند تزریق می شود. این تزریق تقریبا بدون درد است اما می توان آن را با استفاده از کرم بی حس کننده در ناحیه مورد نظر نیز انجام داد.

وقتی مواد مزوتراپی توسط سوزن های بسیار نازک به بافت چربی تزریق می شوند، غشای سلول چربی متورم و سفت می شود و ماده تزریق شده که مانند شوینده عمل می کند، تجزیه چربی را آغاز کرده و سلول های چربی را به ذرات ریز- در اندازه نانو – تبدیل می کند ( اندازه ای حدود یک میلیونم میلی متر ).

سپس فرآیند نهایی در کبد رخ می دهد که در آن چربی به طور کامل به دی اکسید کربن و آب تجزیه می شود.

هر جلسه مزوتراپی چقدر طول می کشد؟

هرجلسه از مزوتراپی حداکثر زمانی حدود 10-15 دقیقه خواهد بود. تعداد جلسات مشخص شده از سوی پزشک باید به صورت کامل انجام شوند تا شما را به نتایج مطلوب برسانند.

مراقبت های بعد از انجام مزوتراپی چیست

• از مصرف مشروبات الکلی تا 48 ساعت پس از انجام این روش خودداری نمایید.
• تمرینات سخت و یا فعالیت هایی که موجب تعریق می شوند را انجام ندهید.
• از قرار گرفتن در معرض آفتاب بپرهیزید.
• توصیه می شود مقدار زیادی آب بنوشید تا اثرات مزوتراپی را هر چه بیشتر فعال کنید.

ماندگاری اثر مزوتراپی چقدر است ؟

ماندگاری مزوتراپی در افراد مختلف، متفاوت است. بسته به ناحیه مورد نظر و مواد مورد استفاده در این روش، در مواردی، ماندگاری دائمی نیز گزارش شده است. علاوه بر موارد ذکر شده، ماندگاری مزوتراپی تا حدود زیادی به سبک زندگی افراد، رژیم های تغذیه ای و ورزشی و پیروی از دستورات پزشک نیز بستگی دارد.

ماندگاری مزوتراپی

آیا بعد از مزوتراپی نیاز به استراحت می باشد؟

از آنجاییکه مزوتراپی یک روش غیر تهاجمی می باشد، نیاز به استراحت خاصی پس از انجام آن، نخواهد بود. شما می توانید به سر کار خود بازگشته و به فعالیت های عادی خود ادامه دهید. در شرایط خاص و بسته به افراد، ممکن است لازم باشد چند ساعت استراحت عادی در منزل داشته باشید.

 

هزینه مزوتراپی چقدر است ؟

هزینه انجام مزوتراپی نیز برای افراد مختلف، متفاوت می باشد و به عوامل مختلفی مانند شرایط بدنی هر فرد، میزان مواد مورد استفاده، تعداد جلسات و… بستگی خواهد داشت.

برای اطلاع از هزینه ها و اطلاعات بیشتر در خصوص انواع مزوتراپی لاغری، مزوتراپی سلولیت، مزوتراپی جوانسازی، مزوتراپی مو و … ، می توانید با مشاورین ما در بهترین مرکز مزوتراپی شمال تهران تماس حاصل نموده و سوالات خود را مطرح نمایید.

همکاران ما در این مرکز، آماده ی پاسخگویی به تمامی شوالات شما عزیزان، خواهند بود.

بهترین مرکز مزوتراپی در تهران

بهترین مرکز مزوتراپی، مرکزی است که در هنگام اعمال روش های مزوتراپی، نکات و وارد مهم ایمنی را نیز در نظر داشته باشد.
• مرکز تخصصی مزوتراپی باید قبل از انجام مزوتراپی، مشاوره قبل از انجام مزوتراپی را به صورت رایگان در اختیار شما قرار دهد.
• از متد ها و دستگاه های جدید و به روز دنیا استفاده کند.
• در انجام انواع روش های مزوتراپی، از پزشکان متخصص و به نام بهر گیرد.
• موارد بهداشتی را به صورت کامل رعایت نماید.
• از بهترین برند های مزوتراپی استفاده کند.
• دارای کادری مجرب و آموزش دیده برای انجام تمامی امور مربوط به خدمات موجود، باشد.

ما در بهترین مرکز مزوتراپی شمال تهران، با بهره گیری از پزشکان متخصص و کادری مجرب، آماده ارائه کلیه خدمات مزوتراپی به شما عزیزان خواهیم بود.
جهت تماس با مرکز و مشاوره رایگان با متخصصان ما، می توانید از طریق لینک زیر با ما در تماس باشید.

تخفیف مزوتراپی

مرکز مزوتراپی شمال تهران، به منظور بهره مندی بیشتر شما عزیزان از خدمات مزوتراپی این مرکز، برای کلیه خدمات مزوتراپی مانند مزوتراپی جوانسازی صورت، مزوتراپی اطراف چشم، مزوتراپی غبغب، مزوتراپی لاغری، مزوتراپی مو و…، تخفیف هایی را در نظر گرفته است.
جهت اطلاع از تمامی تخفیف ها و تعیین نوبت می توانید از طریق لینک زیر با ما در تماس باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن