میکرونیدلینگ درماپن یا مزوتراپی

میکرونیدلینگ درماپن یا مزوتراپی؟ | تفاوت میکرونیدلینگ و مزوتراپی

میکرونیدلینگ درماپن بهتر است یا مزوتراپی؟

امروزه، روش های جوانسازی پوست بسیار نا محدود شده اند و گاهی ممکن است حتی برخی از آنها را نشناسیم.
در میان این روش های نامحدود خانگی و غیر خانگی و درمانی، بسیار مهم است که به تناسب مشکل پوستی تان، روشی را انتخاب کنید که کمترین میزان عوارض و بیشترین میزان بازدهی طبیعی را داشته باشد. همچنین بسیار مهم است که تا حد ممکن از مواد شیمیایی کمتری در آن استفاده شود و راحت و مقرون به صرفه باشد.
میکرونیدلینگ و مزوتراپی، در حال حاضر از روش های رایج و محبوب جوانسازی پوست در تمام دنیا می باشند. علت محبوبیت این روش ها، استفاده از مواد طبیعی و مفید در آنها و راحت و بی دردسر بودن آنهاست.
همچنین این روش ها، عوارضی را به دنبال نخواهند داشت و پس از انجام انها می توانید به راحتی به ادامه فعالیت های روزانه تان بپردازید.
همین امر باعث شده است که بیشترین میزان استفاده را در سراسر دنیا داشته باشند.
در مقاله امروز به بررسی این دو روش که در واقع از یک خانواده هستند، خواهیم پرداخت.

میکرونیدلینگ و مزوتراپی نی نی سایت

درماپن چیست؟

درماپن، دستگاه قلم مانندی است که دارای تعدادی سوزن در قسمت نوک قلم می باشد و با حرکت رفت و برگشتی، سوزن ها را روی پوست جا به جا می کند.
عمق نفوذ سوزن ها در درماپن قابل تنظیم می باشد و سرعت ضربه زدن سوزن ها نیز، می تواند به میزان لازم تنظیم گردد.
علاوه بر اینها، تعدا سوزن ها در درماپن نیز قابل تغییر بوده و همه سوزن ها یکبار مصرف می باشند.
بر اساس تعداد سوزن ها و سرعت دستگاه، درماپن می تواند 300 تا 1000 سوراخ در پوست ایجاد کند.

میکرونیدلینگ درماپن

مزوتراپی و میکرونیدلینگ درماپن

مزوتراپی و میکرونیدلینگ درماپن هر دو جزء روش های درمانی هستند که تنها توسط پزشک انجام می شوند و شامل سوزن های ریز می باشند. در حالی که مزوتراپی تزریق می کند، میکرو نیدلینگ فقط سوراخ ها یا زخم های کمی روی پوست ایجاد می کند. اما، هر دو روش درمانی می توانند در درمان چندین مشکل پوستی بسیار موثر باشند.
برای توضیح بیشتر هر کدام، اجازه دهید که آنها را بصورت جداگانه بررسی کنیم.

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی، برای اولین بار در دهه 50 میلادی، توسط پزشک فرانسوی، میشل پیستور، ابداع شد. در ابتدا این روش به این صورت بوده که از یک دسته سوزت نازک برای تزریق دسته ای مواد فعال به پوست استفاده میشده است.
این روش ابتدا برای کاهش دردها مورد استفاده قرار می گرفت. بدین صورت که مواد فعال از طریق تزریق های گروهی، وارد لای میانی پوست شده و بهبودی را ایجاد می کردند.
امروزه، این روش برای زیبایی و جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند تنها در یک ناحیه خاصی از بدن نیز انجام شود.
به عنوان مثال، اگر می خواهید از شر چربی در یک منطقه خاص از بدن خلاص شوید، از لیپوتروپیک استفاده خواهید کرد (چیزی که به عنوان کاتالیزور برای تجزیه چربی عمل می کند). در صورت تمایل به جوانسازی پوست، از محلول مخصوص استفاده خواهد شد که شامل فاکتورهای رشد، پپتیدها، ویتامین ها، اسید هیالورونیک و غیره است.
کاربردهای این روش نیز بسیار فراوان هستند و تقریبا برای تمامی مشکلات پوستی بدن، راه حلی از طریق مزوتراپی وجود خواهد داشت.

مزوتراپی چگونه انجام می شود؟

روش انجام مزوتراپی به این صورت است که ابتدا نواحی مورد نظر را با با مواد بیحسی موضعی پوشانده و پس از بی حس شدن، این مواد را از روی پوست، پاک می کنند. سپس ناحیه انجام تزریق را کاملا ضد عفونی می کنند.
پس از آن تزریق ها انجام خواهد شد. تزریق ها به سرعت و در درم پوست یا همان لایه میانی پوست انجام خواهد شد و نتیج پس از دو هفته قابل مشاهده خواهد بود.

فواید و مزایای مزوتراپی

• تولید کلاژن را در پوست تحریک می کند.
• می تواند نواحی لک و چربی را هدف قرار دهد.
• روشی سریع و بدون درد است.
• می تواند با سایر روش های درمانی ترکیب شود.
• قابل استفاده بر روی انواع پوست می باشد.

میکرونیدلینگ درماپن چیست؟

میکرونیدلینگ درماپن، سالهاست که به عنوان روشی راحت و ایمن برای جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد.
مانند مزوتراپی، میکرونیدلینگ درماپن، همان استفاده از سوزن های نازکی است که می تواند از نظر طول برای نفوذ به پوست تنظیم شود. اما توجه داشته باشید که این روش، هیچ نوع مواد فعالی را تزریق نمی کند.
هدف این روش ایجاد هزاران سوراخ ریز است که از طریق تحریک پوست برای تولید کلاژن بیشتر، پوست را بهبود می بخشد.
این روش برای جوان سازی عمومی پوست و همچنین هدف قرار دادن چین و چروک ها، بزرگ شدن منافذ پوست و زخم های آکنه بسیار مفید خواهد بود.
در حالی که ما هنوز میکرونیدلینگ پوست با استفاده از رول ها یا غلتک های مخصوص نیز انجام می شود ، میکرونیدلینگ درماپن همچنان جزء روش های برتر می باشد.
در این روش، سوزن ها مستقیماً به پایین تزریق می شوند و در هر سانتی متر مربع سوراخ های زیادی ایجاد می شود.
همانند مزوتراپی، این روش نیز برای بدون درد بودن، با استفاده از بی حسی موضعی انجام خواهد شد.

ترکیب مزوتراپی و میکرونیدلینگ

فواید و مزایای میکرونیدلینگ درماپن

• تولید کلاژن را در پوست تحریک می کند.
• می تواند منافذ، اسکارها و رنگدانه های خفیف را هدف قرار دهد.
• روشی سریع و بدون درد است.
• می تواند با سایر روش های درمانی ترکیب شود.
• قابل استفاده بر روی انواع پوست می باشد.

تفاوت میکرونیدلینگ و مزوتراپی

میکرونیدلینگ و مزوتراپی، هر دو در دسته میکرونیدلینگ یا همان استفاده از سوزن برای درمان پوست می باشند.
هر دوی این روش ها شامل استفاده از سوزن های نازم مخصوص برای برطرف کردن مشکل های پوستی می باشند و هر دو می توانند جوانسازی پوست را به خوبی انجام دهند.
تنها تفاوت آنها در این است که مزوتراپی با ورود سوزن ها به پوست، تزریق را نیز انجام می دهد و مواد فعال یا همان کوکتل های مزوتراپی را وارد پوست می کند. در حالیکه میکرونیدلینگ، چیزی را وارد پوست نمی کند و تنها با استفاده از سوزن زدن، کلاژن سازی را در پوست تحریک کرده و باعث بهبود پوست و ترمیم و جوانسازی آن خواهد شد.
میکرونیدلینگ درماپن می تواند روش موثری برای از بین بردن آثار زخم و لک باشد، در حالیه مزوتراپی، برای از بین بردن چربی های اضافی یا رفع تیرگی های پوستی، مفید تر خواهد بود.

ترکیب میکرونیدلینگ و مزوتراپی

ترکیب مزوتراپی و میکرونیدلینگ نیز گاهی می تواند برای بسیاری از مشکلات پوستی موثر و مفید باشد. به عنوان مثال در درمان مشکلاتی از قبیل جای جوش و جای زخم، این ترکیب بسیار عالی عمل خواهد کرد.
این ترکیب کاملا ایمن، جوانسازی پوست، تقویت پوست، آبرسانی و تحریک کلاژن سازی را با هم انجام خواهد داد که گاها و بر اساس تشخیص پزشک، به برخی افراد توصیه می گردد.
در درمان مشکلات مو نیز، گاهی ترکیب میکرونیدلینگ و مزوتراپی موثر تر خواهد بود. بدین ترتیب، با انجام میکرونیدلینگ، پوست سر برای کلاژن سازی و بهبود تحریک شده و از طرفی مزوتراپی، مواد مغذی و تقویت کننده فولیکول های مو را به پوست سر خواهد رساند.

میکرونیدلینگ همراه با مزوتراپی نی نی سایت

بهترین مرکز مزوتراپی تهران

اگر در انتخاب روش مناسب برای خودتان سردرگم هستید و نمی دانید چه روشی را برای کدام مشکل پوستی انتخاب کنید، کافیست با مشاورین ما در بهترین مرکز مزوتراپی تهران تماس گرفته و با استفاده از مشاوره رایگان، روش مناسب را انتخاب نمایید.
همچنین در کنار انتخاب روش مناسب، بسیار مهم است که مرکزی را انتخاب کنید که در زمینه مزوتراپی کاملا تخصصی بوده و در هنگام اعمال روش های مزوتراپی، نکات و وارد مهم ایمنی را نیز در نظر داشته باشد.
مرکز تخصصی مزوتراپی باید قبل از انجام مزوتراپی، مشاوره قبل از انجام مزوتراپی را به صورت رایگان در اختیار شما قرار دهد.
• از متد ها و دستگاه های جدید و به روز دنیا استفاده کند.
• در انجام انواع روش های مزوتراپی، از پزشکان متخصص و به نام بهر گیرد.
• موارد بهداشتی را به صورت کامل رعایت نماید.
• از بهترین برند های مزوتراپی استفاده کند.
• دارای کادری مجرب و آموزش دیده برای انجام تمامی امور مربوط به خدمات موجود، باشد.

ما در بهترین مرکز مزوتراپی شمال تهران، با بهره گیری از پزشکان متخصص و کادری مجرب، آماده ارائه کلیه خدمات مزوتراپی به شما عزیزان خواهیم بود.
جهت تماس با مرکز و مشاوره رایگان با متخصصان ما، می توانید از طریق لینک زیر با ما در تماس باشید.

هزینه میکرونیدلینگ و مزوتراپی

هزینه انجام میکرونیدلینگ و مزوتراپی، با هم متفاوت هستند.
در مزوتراپی از موادی استفاده می شود که هزینه بیشتری نسبت به روش میکرونیدلینگ با درماپن و یا غلتک خواهد داشت.
هزینه انجام هر دو روش، بصورت جداگانه و یا ترکیبی، با توجه به نوع پوست افراد، سن، ناحیه مورد نظر و … در افراد مختلف، متفاوت خواهد بود.
برای اطلاع دقیق از هزینه ها می توانید با مشاورین ما در مرکز تخصصی مزوتراپی تهران تماس حاصل نموده و با بهره گیری از مشاوره رایگان، از هزینه ها مطلع گردید.
همچنین برای انواع روش های مزوتراپی، می توانید از تخفیف مزوتراپی در این مرکز، استفاده نموده و با صرف هزینه مقرون به صرفه، از این خدمات بهره مند شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن